Kdy je čas natřít střechu?

Materiály střešní krytiny podléhají působení vnějších vlivů stejně, jako všechny ostatní materiály. Na střechu navíc působí vnější vlivy 24 hodin denně. Působení ostrého slunka, kyselé deště, kroupy a další rozmary počasí střešní krytinu postupně ochabují a střecha ztrácí svůj původní půvab. Samozřejmě, že materiály na střešní krytiny jsou vyráběny tak, aby působení vnějších vlivů dokázaly odolat a doba, po kterou to dokáží, se neustále prodlužuje. Moderní střechy si dokáží udržet svůj půvab a vlastnosti i 50 let. Takový materiál, který by nepodléhal rozmarům počasí a vydržel věčně, ovšem ještě nikdo nevymyslel.

Krása žádné střechy nevydrží věčně

Samozřejmě, že pravidelným ošetřováním střechy a její údržbou můžeme krásu střešní krytiny prodloužit. U šikmých střech je to ale velmi náročné. Při práci na střeše je třeba dokonalé jištění a musíte být zvyklí na práci ve výškách. Jen tak dokážete odvézt spolehlivou práci. V opačném případě můžete střešní krytině spíše uškodit, než byste jí pomohli. Pokud je tedy střecha neudržovaná, podléhá stáří mnohem rychleji. Nejčastějšími příznaky stárnutí střechy je vznik mechů, vyblednutí barvy, na plechových střechách koroze materiálu a různé ostatní netěsnosti například u oplechování. Pokud chcete vrátit střešní krytině její původní půvab, můžete se obrátit na nás.

Nesoustředíme se pouze na malování

Natíráme střechyProvádění střešních nátěrů není jedinou prací, kterou jsme schopní na střeše provést. Dokážeme střešní krytinu zbavit všech jejích nedokonalostí tak, abychom jí co nejvíce dali do pořádku a aby byl konečný výsledek opravdu dokonalý. Vše začíná důkladným vyčištěním střechy. Naši pracovníci nejprve střešní krytinu dokonale vyčistí. Zbavíme podklad veškerých mechů, odstraníme korozi i odlupující se starý nátěr. Samozřejmě zhodnotíme i celkový stav střechy, zda je v pořádku. Nejčastějšími problémy jsou prasklé tašky, netěsnosti v oplechování nebo nadzdvihnutá plechová krytina. Všechny tyto problémy mohou způsobit zatékání pod krytinu, vznik vlhkosti a plísní. O vyřešení těchto problémů se postaráme vlastními silami a v případě složitějších oprav povoláme naše nejlepší odborníky. Samozřejmě až po konzultaci s vámi.

Když je střecha v pořádku, můžeme natírat

Samotný proces natírání střech přichází na řadu až v poslední fázi, kdy je střecha naprosto v pořádku, bez závad a vyčištěná. Ještě před malováním proběhne odmaštění střechy, aby barva dokonale k podkladu přilnula. Poté přichází na řadu opět konzultace se zákazníkem. Společně s vámi probereme možnosti a varianty malování. Sami si můžete vybrat z široké palety nabízených barev a odstínů. Střešní krytina nemusí mít původní barvu, ale klidně zcela jinou. Výběr je na vás. Na vás je také rozhodnutí, zda budete chtít provést jen jeden nátěr nebo 2. Používané barvy vykazují vysokou kvalitu a odolnost i v jednom nátěru, ale při dvou nátěrech je odolnost dvojnásobná a krása střechy vydrží déle.